Co dzieje się z naszymi odpadami i dokąd one wendrują? 8 września 2014

bwywozgruzu5

Zapewne dla wielu z Państwa niewiadomą jest co tak w istocie dzieje się z naszymi odpadami oraz każdymi śmieciami jakie wyprodukujemy w biegu naszego trwania. Człowiek jednakże wyrzuca swoje odpadami do kubła na śmieci ale co potem? Dokąd one wendrują i kto się nimi zajmuje?

Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania nie jest prosta. Wiemy na pewno, że w Polsce istnieje sporo firm których działania to: wywóz gruzu Poznań , wywóz odpadów, wywóz śmieci, wywóz odpadów zielonych i gałęzi, wynajem kontenerów na gruz Poznań itp. Ale co dalej?

Na rok pospolity człowiek tworzy około 126 kilogramów odpadów. W skali pełnego kraju daje to około 5 milionów ton śmieci rocznie. Jeśliby wszelkie wyprodukowane odpady w ciągu roku nagromadzić w jedno miejsce usypalibyśmy górę większą niż najwyższy szczyt Tatr. Zatem niezbędna jest ich utylizacja i recykling. Posłużymy się w tym przypadku przykładem pewnej firmy której nazwy nie będziemy w tym artykule zdradzać. Zasadnicze zadania konsultowanej firmy to: wywóz gruzu Poznań, wywóz odpadów Poznań, wywóz śmieci Poznań, wywóz gałęzi i odpadów zielonych Poznań, wynajem kontenerów Poznań, wynajem kontenerów na gruz Poznań.

Głównym etapem współpracy z taką firmą jest przede wszystkim wyszukanie danych kontaktowych. Dzisiaj bez kłopotu można dokonać to w Internecie wpisując w wyszukiwarkę takie frazy jak: wywóz gruzu Poznań, wywóz odpadów Poznań , wywóz śmieci Poznań, wynajem kontenerów Poznań , kontenery na gruz Poznań oraz wszystkie inne połączone z tą branżą. Po skontaktowaniu się z firmą ustala się wszelkie warunki zlecenia. Weźmy przykład Pana Nowaka który w tym momencie prowadzi remont swojego mieszkania. W cały mieszkaniu zerwano płytki ze ścian, parkiet z podłogi, wyburzono 3 ścianki działowe, wymieniono okna – i tu pojawił się wielki kłopot Pana Nowaka. Powstała zwał a odpadów poremontowych i Pan Nowak nie wiedział co z nimi uczynić. Skontaktował się w tym celu z firmą którą odnalazł w Internecie. Po omówieniu wszelkich detalów wielkia nowa ciężarówka podstawiła pod okno Pana Nowaka typowy kontener na odpady. Remont trwał, a pracownicy Pana Nowaka codziennie napełniali podstawiony kontener. W chwili gdy kontener był już kompletny Pan Nowak skontaktował się z reprezentantem firmy zajmującej się wywozem gruzu i poinformował ich o fakcie napełnienia kontenera. Po kilku godzinach ponownie podjechała po okno Pana Nowaka nowa ciężarówka i wsadziła kontener.

Samochód ciężarowy z załadowanym kontenerem dojechał do siebie na bazę ażeby zrzucić towar. Ładunek przybył na kupę nieposegregowanych śmieci gdzie przebiega początkowa selekcja odpadów. Na tym etapie rozdziela się wszelkie surowce takie jak: beton i gruz, drewno, metal itp. Kolejny krok to zgromadzenie całego posegregowanego gruzu i załadowaniem nim wielkiej machiny jaką jest kruszarka. Zadaniem tej machiny jest rozdrobnienie i odsianie odpadów wedle rozmiarów. Najmniejsze składniki to odsiewka, większe to kruszywo w różnej gradacji. Tak posegregowany gruz można na nowo zużytkować do budowy fundamentów, dróg czy nawet całych nowiutkich budynków. Firma zajmuje się również sprzedażą gruzu w Poznaniu.

Tagi: , ,

Ten wpis opublikowano dnia poniedziałek, 8 Wrzesień 2014 o godz. 19:38 w kategorii Bez kategorii. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź 
*